NVWA

Senior Inspecteur

Functie omschrijving

Voor de openstaande vacatures zoeken we collega’s die bekend zijn met levend vee en/of roodvlees (of sterk gemotiveerd zijn) om een portefeuille daarin op te pakken.

Wil jij werken in een team waarbij innovatie en ontwikkeling erg belangrijk zijn? Waar persoonlijke groei wordt aangemoedigd en ondersteund?
Dan is een functie binnen Team Uniformiteit echt wat voor jou.

Al je werkdagen zijn verschillend, een week zou er op hoofdlijnen bijvoorbeeld zo uit kunnen zien:
Op maandag ga je naar het wekelijkse teamoverleg en lunch je aansluitend in de kantine op kantoor met de collega’s uit je team.
Dinsdag ben je bezig met het analyseren van inspectiegegevens vanuit onder andere dashboards. Verder doe je de voorbereiding van je agendapunt op een stuurhut, heb je team- of clusteroverleg met toezichthouders of een overleg op managementniveau binnen VKE.
Woensdag werk je aan een advies op gebied van uniformiteit, nalevingshulp, handhaving en beantwoord je vragen over het proces. Je spart met een teamleider over de groepsdynamiek binnen een stuurhut- of clusteroverleg.
Donderdag begin je met 2 overleggen op kantoor, o.a. voor het project waar jij bij betrokken bent als portefeuillehouder of coördinator. Ook bereid je het wekelijkse teamoverleg op maandag voor om daar signalen te bespreken die je de afgelopen week in de organisatie hebt opgehaald. Daarna stap je de auto in voor een overleg op locatie of om je werkdag op je thuiswerkplek af te sluiten.
Op vrijdag heb je je wekelijkse vrije dag.

Rondom de afspraken die je hebt kun je je tijd flexibel indelen en geven we je veel mogelijkheden, zeker omdat we enthousiast het hybride werken aanmoedigen. Zelfs het incidenteel verzetten van je roostervrije dag is bespreekbaar.

Als team zijn we altijd sturend op kwaliteitsverbetering en -borging en proberen we een positieve bijdrage te leveren aan de werksfeer en onderlinge verhoudingen binnen een VKE team. Verder is het belangrijk om onder uitdagende omstandigheden het hoofd koel te kunnen houden.

Daarnaast ondersteunen we de NVWA als autoriteit met gevoel voor de omgeving. Je hulp kan ook ingeroepen worden in geval van agressie en geweld, of verscherpt toezicht. De verbeterslagen die we proberen te maken zijn zo veel mogelijk gebaseerd op Lean en Agile werken. Indien nodig schrijven we adviesnota’s. Als afdeling Kwaliteit & Uniformering werken we nauw samen met alle afdelingen binnen de directie Keuren. We proberen de onderlinge verstandhoudingen en communicatie te verbeteren en gezien ons uitgebreide netwerk, zowel horizontaal als verticaal, slagen we daar goed in.

Wil jij bijdragen aan de continue kwaliteitsverbetering binnen de Directie Keuren, dan zien wij graag jouw sollicitatie tegemoet.

Functie-eisen

Daarnaast zien we graag het volgende:

  • WO opleidingsniveau (ervaring met toezicht en kwaliteitssystemen is een pre).
  • Communicatief sterk.
  • Je bent een echte teamplayer.
  • Je bent doelgericht en vasthoudend.
  • Je hebt ervaring met of gemotiveerd om opleidingen te volgen in het kader van Lean en Agile-werken.
  • Je hebt vaardigheden in het opstellen van adviezen rekening houdend met bestuurlijke verhoudingen en haalbaarheid.
  • Je hebt goede kennis van de werkterreinen van de NVWA of bereid je deze snel eigen te maken.

Competenties

  • Analyseren
  • Oordeelsvorming
  • Overtuigingskracht
  • Plannen en organiseren

Arbeidsvoorwaarden

Salaris: €4092,- tot €6045,- bruto per maand
Dienstverband: Vaste aanstelling / Arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd (eventueel met een proeftijd)
Uren per week: 32 tot 36 uur per week

Overige arbeidsvoorwaarden

Waar kom je te werken?

De NVWA is een betrokken, sociale werkgever die actief is in een groot en maatschappelijk speelveld. Ons werk als toezichthouder staat in het centrum van de belangstelling. Media, politiek, bedrijfsleven en de Nederlandse burgers volgen ons werk kritisch. Bij de NVWA doe je werk met maatschappelijk belang, jouw werk heeft impact op de veiligheid van voedsel, producten, de gezondheid van planten en dieren en het dierenwelzijn in Nederland.

Wat bieden wij jou?

  • Een inwerkprogramma dat past bij jouw functie met begeleiding van ervaren collega’s.
  • Ruime opleidings- en/of coaching mogelijkheden voor jouw verdere professionele ontwikkeling.
  • Waar de functie het toelaat bieden we jou de ruimte om tijd- en plaats onafhankelijk te werken.
  • Er heerst een prettige werksfeer binnen de verschillende locaties en het hoofdkantoor is gevestigd op loopafstand van het Centraal Station in Utrecht.
  • Naast het salaris ontvang je een Individueel Keuzebudget (IKB). Het IKB bestaat uit geld (16,37% van je bruto jaarsalaris) en tijd. Met het IKB maak jij de keuzes die bij jou passen en kun je een deel van je arbeidsvoorwaarden zelf samenstellen. Je kunt er bijvoorbeeld voor kiezen om een deel van je maandinkomen te laten uitbetalen wanneer jij dat wenst. Ook kun je dit budget omzetten in verlof en andersom of besteden aan fiscaal vriendelijke doelen. De Rijksoverheid hecht sterk aan persoonlijke groei en loopbaanontwikkeling en biedt daarvoor tal van mogelijkheden. Tot de secundaire arbeidsvoorwaarden behoren onder meer verschillende studiefaciliteiten, bedrijfsfitness, volledige vergoeding van je OV-reiskosten woon-werkverkeer en gedeeltelijk betaald ouderschapsverlof.

Bijzonderheden

  • De sollicitaties worden volgens geldende afspraken in beschouwing genomen, waaronder de CAO Rijk- en NVP-sollicitatiecode.
  • Voor werken bij de NVWA is een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) vereist.
  • Betreft het een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd en heb je (nog) geen vast dienstverband als rijksambtenaar, dan start je (in beginsel), ter beoordeling van je geschiktheid, met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd met uitzicht op onbepaalde tijd.      
  • Geef duidelijk in je curriculum vitae aan dat je aan de gevraagde opleidingseisen voldoet.
  • De selectiecommissie kan referenties inwinnen, maar zal dit altijd vooraf met jou afstemmen.  
  • Een online screening via bijvoorbeeld zoekmachines of sociale media, kan onderdeel zijn van het selectieproces.
  • Een competentietest en/of een assessment kunnen deel uitmaken van de selectieprocedure.
  • Een uitgebreide screening A of B door de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), kan een vereiste zijn voor een aantal functies bij de NVWA (o.a. bij de IOD).

Na sluitingsdatum zal de vacaturetekst en de gegevens van de vacaturehouder online niet meer zichtbaar zijn. Om te voorkomen dat je deze moet opvragen, verzoeken wij je de vacaturetekst te downloaden en te bewaren.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Nederlandse Voedsel-en Warenautoriteit (NVWA)

We vinden het in Nederland heel normaal dat de producten die we gebruiken en alles wat wij eten veilig is. Dat dieren goed worden behandeld, ook als ze voor de slacht bestemd zijn. Groente en fruit willen we gedachteloos kunnen consumeren en ook andere producten zijn ‘natuurlijk’ in orde. We willen onbekommerd in de natuur kunnen wandelen en speelgoed voor onze kinderen kopen zonder achterdocht. Als consumenten vertrouwen we daar gewoon op, we nemen het als vanzelfsprekend. En als dat niet zo is, is het land in rep en roer. En terecht. We zijn tenslotte een geciviliseerd en welvarend land.

Maar we vergeten soms dat bedrijven dagelijks hard werken aan die hoge standaard. Dat het voor ondernemers een hele toer is om aan alle geldende wet- en regelgeving te voldoen. We vergeten ook dat de overheid daarop toe ziet. Want veiligheid klinkt zo eenvoudig, maar dat is het niet.

Wat is de NVWA?
De medewerkers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) werken dagelijks hard om die standaard te behouden. In gesprek met ondernemers in de horeca, de slachterijen, de plantenteelt en met andere producenten ziet de NVWA toe op de voedsel- en productveiligheid, plantgezondheid en het welzijn van dieren, natuur en milieu. Met (inter)nationale wet- en regelgeving in de hand. We gaan uit van vertrouwen, maar tegen ondernemers die het niet zo nauw nemen, treden we stevig op. In het belang van de samenleving. Zo houden we de risico’s klein.

Wat doet de NVWA?
Het werkterrein van de NVWA is breed. Daarom kijken wij scherp waar de grootste risico’s zitten en waar toezicht het hardst nodig is. Zodat we consumenten en anderen tijdig kunnen informeren. Met inspecties, laboratorium- en opsporingsonderzoeken en communicatie stimuleren we ondernemers zich aan de regels te houden. Zij moeten hun zaken goed op orde hebben, zodat gezondheid, veiligheid en kwaliteit voor mens, dier en natuur voortdurend verzekerd is.
Om import en export mogelijk te maken, voeren we ook keuringen uit. Bedrijven die zich aan de wettelijke bepalingen houden, kunnen hun producten en dieren veilig in de handel brengen. Want met een goede naleving van de wetten en regels versterken zij zowel het vertrouwen in hun eigen producten, als de handelspositie van Nederland.

Waar staat de NVWA voor?
De NVWA staat voor de veiligheid van voedsel en consumentenproducten, dierenwelzijn en natuur. De Rijksoverheid streeft ernaar een werkgever te zijn waar iedere medewerker, ongeacht leeftijd, sekse, geaardheid, etnische afkomst en arbeidsbeperking voor wil werken. Werken aan maatschappelijke vraagstukken in divers samengestelde teams maakt ons effectiever en innovatiever. Dat maakt het werk waardevol en uitdagend.

De NVWA is een uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en bestaat uit vier directies: Handhaven, Keuren, Strategie en Interne Organisatie.

Keuren/Ontwikkeling en dienstverlening/Kwaliteit en Uniformering/Team Uniformiteit

In de afdeling Kwaliteit en Uniformering vindt bewaking van de kwaliteit van alle keuringswerkzaamheden plaats. Tevens is in deze afdeling het programma tot accreditatie van de directie Keuren belegd.


Reageer op deze vacature